Rybolov v Norsku
Povídání o rybolovu v Norsku

7 rad pro úspěšný rybolov

Výběr barev pro Norsko.

Různé kombinace barvy a váhy pilkerů musí rybář určit vždy v dané lokalitě. Mějte na paměti, že jaro na moři je ve znamení barev. Čím barevnější pilkery, tím lepší výsledek rybolovu. Podzimní rybolov naopak vyžaduje jednobarevné a stříbrné pilkery. Celkovou váhu nástrahy vždy určete dle proudění vody, tak aby byla kolmo od lodě ke dnu a netáhl Vám proud pilkery již pár metrů pod hladinou.

Výběr váhy pilkeru

Většina rybářů tvrdí - čím těžší pilker, tím větší hloubka lovu a větší ryba. Není to zaručená definice pilkrování, ale je pravda, že při silné koncentraci ryb ve vodním sloupci se s lehkými pilkery ke dnu nedostanete a tím budete chytat slabší úlovky. Navzdory této poučce jsem měl metrové tresky již v 60ti metrech.

Rybaření v Norsku.

Každá rybářská chata v Norsku je vybavena mapou, kde má být zaznamenána hloubka a členitost dna. Je třeba si vybrat jaké ryby budem chytat a v jaké hloubce jsou. Pro lov hejnovitých ryb zvolte členité dno. Naopak trojfejní ryby chytáme u plochého dna (takzvané plotny) nebo u vraků lodí. Pro chytání u vraků se osvědčil zvukový pilker "krab". Encyklopedie ryb Vám poradí jaké druhy v jakých hloubkách lovit. Echolot (rybářský sonar) je zajisté pro rybáře nespornou výhodou. Taktéž multiplikátor s počítáním vlasce pomůže s kontrolou hloubky.

Technika pilkrování.

K technice pilkrování v Norsku Vám přijdou vhod následující rady: Spouštějte pilker co nejrychleji ke dnu, třikrát, čtyřikrát s ním uhoďte o korálové či kamenité dno a přizvedněte pilker o 1-2 metry. Nyní pilker přizvedávejte a opět spouštějte v krátké vzdálenosti - "pumpování s pilkerem" . Pokud ryba nezabere přizvedněte pilker o 5 metrů výše a opět pátrejte ve vodním sloupci. Trpělivě opakujte a přizvedávejte pilker směrem k hladině, úspěch se dostaví.

Technika na položenou.

Rybařina to je dřina :), když Vás lov unaví a ruce ztěžknou, najděte si místo, kde je voda klidnější a tam se dá chytat podobně jako ve sladké vodě, ale asi 1-2 metry ode dna. Použijte zátěž 200-800 gramů, udělejte návazec 50-60cm a napíchněte maso - čerstvá makrela zaručí úspěch Vašeho rybolovu. Jen občas přizvedněte a opět spusťte. Tímto způsobem jsme nachytali pěkné exempláře žraloka ostrouna, mníka, slimulí a vlkoušů.
Přečtěte si více informaci o sportovním rybolovu v našich vodách, především o plavané .

Etika rybaření.

Naše pilkery nemají pojišťovací háčky! Jedná o přídavný trojháček ve spodní části pilkeru. Takto vybaveným pilkrem zachytíte rybu za břicho, hřbet i ocas. Je to nerybářská masařina a naše pilkery nechceme vyrábět pro tento neetický způsob "rybolovu".

Petru zdar.

Vážení příznivci mořského rybolovu, věřím, že krátké povídání o rybolovu v Norsku Vám přiblížilo jak používat pilkery a způsoby lovu na moři. Rád zodpovím vaše dotazy, pro které můžete využít návštěvní knihu níže.

Přeji Všem příjemné rybářské zážitky a úspěšné návraty z rybolovu s hojným úlovkem,
Petru zdar za firmu pilkery ZEJVL, Vladimír Zeman.

nabízíme soukromý doprovod pro rybolov v Norsku!

kompletní informace o Norsku2007, CSS design SONAM